یک میلیون و ۲۱۰ هزار نفر برآورد جمعیت استان قمReviewed by بی باکon Mar 1Rating: 5یک میلیون و ۲۱۰ هزار نفر برآورد جمعیت استان قمیک میلیون و ۲۱۰ هزار نفر برآورد جمعیت استان قم

یک میلیون و ۲۱۰ هزار نفر برآورد جمعیت استان قم


   ۱۳۹۳/۱۱/۱۰    16 بازديد    بدون دیدگاه    گزارش تخلف    نسخه قابل چاپ

ولی‌الله عسکری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به وقایع حیاتی دی‌ ماه سال جاری اظهار کرد: در ماه گذشته ۲ هزار و ۴۶۴ مورد واقعه ولادت و ۴۷۳ مورد واقعه وفات در استان قم رخ داده است.

وی در ادامه گفت: همچنین در دی ماه امسال یک هزار و ۹۵ مورد واقعه ازدواج و ۲۸۵ مورد واقعه طلاق در استان قم به ثبت رسیده است.

مدیرکل ثبت‌احوال استان قم با اشاره به چندقلوزایی در ماه گذشته خاطرنشان کرد: در دی ماه ۴۴ مورد چند قلوزایی در استان قم ثبت شده که از این تعداد ۴۳ مورد دو قلو و یک مورد سه قلو بوده است.

وی نام‌های امیرعلی و فاطمه را فراوان‌‌ترین نام در نوزادان پسر و دختر متولد شده در دی ماه  ۹۳ اعلام و عنوان کرد: برآورد جمعیت استان قم تا پایان دی ماه سال جاری با توجه به آمارهای موجود، یک میلیون و ۲۱۰ هزار و ۶۱۲ نفر است.

عسکری در ادامه تعداد چندقلوزایی از ابتدای سال تاکنون در استان قم را ۳۴۵ مورد اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۳۲۳ مورد دو قلو، ۱۹ مورد سه قلو و سه مورد ۴ قلو بوده است.

وی در پایان ۱۰ نام فراوان بین پسران از ابتدای سال ۹۳ تاکنون را به ترتیب امیرعلی، علی، محمدحسین، امیرحسین، محمدطه، امیرعباس، ابوالفضل، محمدمهدی، محمدرضا و حسین معرفی و اظهار کرد: همچنین ۱۰ نام فراوان بین دختران به ترتیب اسامی فاطمه، زهرا، زینب، نازنین زهرا، ریحانه، معصومه،‌ فاطمه زهرا، مهسا، ثنا و فاطمه سادات است.

انتهای پیام/۷۸۰۱۷/ش۲۰

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شش × = سی