وزارت ارشاد برنامه مدونی ندارد و بلاتکلیف است/ فیلم‌های اجتماعی ما خوب نمی‌فروشند

وزارت ارشاد برنامه مدونی ندارد و بلاتکلیف است/ فیلم‌های اجتماعی ما خوب نمی‌فروشند

تهیه‌کننده «قاتل اهلی» در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

منصور لشکری قوچانی تهیه کننده سینما در خصوص علت سردرگمی در تولیدات سینمایی و فروش پایین برخی فیلم‌ها با وجود داشتن شاخصه‌های فروش، به خبرنگار حوزه سینما گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ گفت: به طور کلی سینمای ایران و خود وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم بلاتکلیف است. کارهای آن‌ها روزمره و تکراری شده و حداقل در این مقوله تا به حال درست عمل کردند. هیچ برنامه مدونی در این وزارتخانه دیده نمی‌شود.


وی افزود: اما اینکه سینما سردرگم و فروش فیلم‌ها غیرقابل پیش بینی شده، اینطور نیست. اتفاقا فیلم‌های کمدی خوب می‌فروشند. به هر حال ذائقه مردم به این سمت رفته و آثار کمدی فروش خوبی دارند.


تهیه کننده قاتل اهلی اظهار داشت: در این میان فیلم‌های اجتماعی خوب نمی‌فروشند؛ چون تبلیغات و اطلاع رسانی به گونه‌ای نیست که مخاطب را به سینماها بکشاند. این یکی از اساسی ترین مشکلات امروز سینمای اجتماعی ماست.


وی ادامه داد: برای حل این معضل تبلیغات، با مدیران سینما آزادی صحبت کردیم. حدود هفتاد لایت باکس در فضای آنجا نصب کردیم. سینما آزادی، بهترین سینمای ایران است و این‌گونه تبلیغات به زیبایی سینما کمک می کند. با این کار استفاده بهینه از فضای آن خواهد شد و تبلیغات و اطلاع‌رسانی فیلم‌ها با شرایط بهتری انجام می‌شود.انتهای پیام/